Pavėsinės ir stoginės

Stoginė – jei norite daugiau laiko praleisti savo namų terasoje, bet nesate tikras ar Jūsų planų nepakeis lietus (čia Lietuva, čia lietūs lyja), saulės kaitra ar stiprus ir šaltas vėjas, siūlome Jums įsirengti įvairių išmatavimų stogines iš tvirtų ir ilgaamžių aliuminio profilių su 16 mm storio polikarbonato danga (galite rinktis iš trijų spalvų – skaidri, opalinė ar ruda) arba 8 mm storio grūdinto stiklo stogu bei sienomis. Metalinę konstrukcijos dalį dažome bet kuria Jūsų pasirinkta spalva (RAL spalvinė paletė). Detaliau žiūrėti : SODO KONSTRUKCIJOS –> Stoginės 

Pavėsinė – sodo dizaino priedas, mažas kiemo stebuklas, kuris sukuria saugų ir jaukų prieglobstį nuo vasariško lietaus ar kaitrios saulės. Rekomenduojame savo kieme įsirengti šią mažą architektūros detalę – jaukią pavėsinę.

Tai vienas sudėtingiausių poilsiui skirtų kiemo statinių. Vieta pavėsinei turi būti parenkama taip, kad esant joje Jums atsivertų puikus vaizdas į gražiausius sklypo kampelius. Rekomenduojame pavėsinę statyti toje vietoje, kur ji būtų matoma iš bet kurios sodybos vietos, bet būtų ne atviroje sklypo dalyje, nes Jums tikrai nepatiks sėdėti saulės prikaitintoje erdvėje vasarą per karštymetį ar pavasarį/rudenį vėjo pagairėje.

Pavėsinė gali būti pagaminta iš įvairių medžiagų, bet siūlome Jums medines, nes tai labiausiai artima mūsų  prigimčiai, tai natūraliai atsinaujinantis šaltinis su savo nepakartojamu kvapu , užburiančia šiluma ir ramybe. Medinė pavėsinė tiks prie bet kokio kraštovaizdžio ir Jūsų namo dizaino.

Siūlome įvairių išmatavimų, formų, atvirų, pusiau uždarų ir uždarų  tipų medines pavėsines. Pavėsinės skiriasi uždarumo laipsniu, dydžiu, galimybe apsisaugoti nuo besikeičiančių oro sąlygų. Jos gali būti dengtos medinėmis impregnuotomis spygliuočių medienos lentomis, gontais, skiedromis, skarda ar bitumine čerpele. Pagal pasirinktą stogo ir statinio formą, medinės pavėsinės gali būti vienšlaitės, dvišlaitės, trikampės, kvadratinės, šešiakampės, apvalios, pusapvalės.

Pagal savo funkciją medinės pavėsinės gali būti kelių tipų. Jei pasirinksite ažūrinę lauko pavėsinę – ji saugos Jus nuo nuo saulės spindulių, pavėsinė su stogeliu – apsaugos nuo lietaus. Jeigu vienai ar kelioms sienoms panaudosite medinių tvorų skydus ir įvairias kitas medines konstrukcijas, tai turėsite statinį, kuris saugos ir nuo lietaus, ir nuo vėjo. Tokioje pavėsinėje galėsite įsirengti židinį ar paprasčiausią ugniakurą.

Jūsų kūrybiškumas ir statiniui parinkta vieta bei finansinės galimybės leis sukurti Jūsų svajonių pavėsinę.

Pavėsinės statyba nėra sudėtinga ir, gal būt, Jūs ją galite sumontuoti patys. Primename, kad pavesinei rekomenduojame paruošti pamatus, „sukalti“ standų karkasą, o po to paruošti modulius (sienas, stogą) iš kokybiškų impregnuotų medienos ruošinių, nes tik specialus medienos apdorojimas yra vienintelis medinių pavėsinių eksploatacijos laiko prailginimo būdas. Pavėsinėje rekomenduojame įvairius medinius lauko baldus.

Jei Jūs turite savo svajonių pavėsinės viziją ir norite ją įgyvendinti, tai galite patikėti šiuos darbus mūsų projektuotojams ir meistrams, kurie patenkins visus Jūsų lūkesčius.